Color Options:

Uygun bir Aday mısınız?

Gün içinde yaşadığımız ortamlarda insanlarla yüz yüze iletişim kurarız, kurduğumuz ilişkilerde insanlar bizleri her zaman önce dış görünümümüzle değerlendirir. Eğer burnunuzun yüzünüzle uyumsuz olduğunu, veya burnunuzun yüzünüzde çok büyük durduğunu ; insanlarla yüz yüzeyken burnunuzun yüzünüzü gölgelediğini düşünüyorsanız, aynada baktığınızda burun kemeriniz sizi rahatsız ediyorsa, burnunuzda eğrilik şekil bozukluğu varsa ve buna burun tıkanıklığı da eşlik ediyorsa veya burnunuzdaki küçük bir kemer yüzünden yüz görünümünüzü estetik olarak geliştirmek istiyorsanız siz estetik burun ameliyatı için adaysınız. Çünkü estetik burun ameliyatı ile tüm bu sorunlar çözülebilir.

Peki bu ameliyat için uygun adayın taşıması gereken özellikler neler?

Dünyadaki tüm otoritelerin bu konu ile ilgili birleştiği üç nokta:
Gerçekçi beklentiler
Sağlıklı bir vücut
Pozitif bir psikolojidir
Bu üç özelliğe ek olarak;
Ameliyatı anlamak
Doktor ile sağlıklı iletişim
Ne istediğini ve ne istemediğini bilmeyi ekleyebiliriz.
Bu özellikleri kısaca açmak gerekirse;

Bu ameliyatın sonucunda beklentiniz, görüntünüzün estetik açıdan geliştirilmesi olmalıdır. Ameliyat sonrasında rahat nefes aldığınız ,yüzünüz ile uyumlu, doğal (ameliyatlı görünümde olmayan)bir buruna sahip olmak oldukça gerçekçi bir beklentidir.

Gerçekçi olmayan ve aşırı mükemmeliyetçi olan adayları memnun etmek çok ama çok zordur. Bu yüzden bu ameliyattan ne beklediğinizi ve nasıl bir burun istediğinizi bilmeniz doktorunuzun ameliyatla ilgili motivasyonunu arttırır.

UNUTULMAMALIDIR Kİ BASİT ESTETİK BURUN AMELİYATI YOKTUR

Adayın ameliyata engel teşkil edecek bir hastalığı olmamalıdır. Psikolojik olarak kötümser olan, kendi yüzünü ve vücudunu beğenmeyen hastalara oranla pozitif, sosyal kişilerin estetik burun ameliyatından daha fazla tatmin olduğu bir çok bilimsel yayında bildirilmiştir. Doktorunuz ile sağlıklı bir iletişim kurarak bu ameliyatın nasıl yapıldığını, neler yapılabileceğini ve neler yapılamayacağını tam olarak anlamanız ve doktorunuza ne istediğinizi tam olarak anlatmanız çok ama çok önemlidir.

Bunun dışında burun derinizin çok kalın olması veya çok ince olması, daha önce burun ameliyatı geçirip geçirmediğiniz, sigara kullanıp kullanmadığınız, çenenizin çok önde veya çok geride olması, burun içinde ek bir ameliyat gerekip gerekmediği; ameliyatının türünü, cerrahın ameliyat planını ve sizin ameliyat sonrasında iyileşme durumunuzu direkt olarak etkilemektedir.

Burun estetiği erkeklerde 17 bayanlarda 16 yaşından sonra yapılabilir. Üst sınır yoktur 70 yaşında bile istenirse bu ameliyat olunabilir.

"Op. Dr. Emre İLHAN"